Minfulness- Bir Tutam Farkındalık Atölyeleri ( Stresle Nasıl Arkadaş Olunur?)

Bu etkinlik bitti, üzülme. Bu hafta Bursa'da ki diğer etkinlikler için buraya tıkla.

GENEL BİLGİLER

 • : 18 May, 2019
 • : 14:00
 • : Kültür Sanat
 • : Aktif Felsefe Bursa
 • : bursa etkinlik, bursa mayis etkinlik, aktif felsefe- mindfulness, stres ile nasil arkadas olunur
 • tresle Nasıl Arkadaş Olunur?

  Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) temelli Stres Yönetimi:

  Kaotik ve hızlı hayat akışı içerisinde hislerimizin, bedenimizin, nefesimizin ne kadar farkındayız? Yine bu hızın içerisinde ihtiyaçlarımıza uygun esler verebiliyor muyuz?

  Stres doğada tüm canlıların hayat döngüsü içersinde ki değişim ve dönüşümlerinde doğal bir süreç olsa da, günümüzde hayatlarımızı kontrol etmeye baslayan bir unsura dönüşmeye başlamıştır. Buna bağlı olarak “ kronik stres” Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından 21. Yüzyılın en büyük sağlık tehditlerinden biri olarak değerlendirilmektedir. Atölyemizde stres kavramını Mindfulness temelli bir bakış açısıyla inceleyeceğiz ve stresi yönetme becerilerini günlük hayatımızda nasıl uygulayabileceğimizi pratiklerle deneyimleyeceğiz.

  Atölye aracılığıyla katılımcılar Bilinçli Farkındalık ve Meditasyon teknikleri ile tanışacak, aynı zamanda pratikler aracılığıyla kişiler kendi dikkat ve konsantrasyon becerilerini gözlemleme fırsatları yakalayacak.

   

  “BİLİNÇLİ FARKINDALIK- MINDFULNESS” dikkati şimdiki anda yaşanan tecrübeye bilinçli bir şekilde yönlendirme, yargısızca ve anlayışlı bir şekilde o anın tecrübesini gözlemleme ve anda kalabilme becerisidir.

  1979 yılında Jon Kabat Zin tarafından oluşturulan BİLİNÇLİ FARKINDALIK-MINDFULNESS programı, başlangıçta kronik ağrıları olan hastalarda uygulanılan bir eğitim olmasına rağmen, son 40 yıldır dünyada bir çok ülkede değişik iş sahalarında, hastanelerde, anaokullarından üniversitelere değişik yaş gruplarına ait birçok eğitim biriminde kişilerin fiziksel ve ruhsal sağlıklarını iyileştirmek için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

  Atölye Ücreti: 90 TL

   

  Eğitmen: Elif KIRCALI
  Elif Kırcalı, 2014-15 yılları arasında Columbia Üniversitesi’nde farkındalık temelli stres azaltma ve bilişsel terapi yöntemleriyle ilgili (MBSR ve MBCT) dersler aldı. Eğitim sonrasında iki sene farkındalık temelli terapi yöntemlerini uygulayarak kronik rahatsızlıkları olan hasta ve hasta yakınlarına zorlu tedavi sürecinde oluşan streslerini azaltma konusunda profesyonel terapötik destek verdi.

  Halen sağlık sektöründe de çalışmaya devam eden Elif Kırcalı, Avrupa’da eğitimlere ve workshoplara katılarak, farkındalık alanında kişisel ve profesyonel gelişimini devam ettirmektedir.

Benzer Etkinlikler

 • Kültür Sanat
 • 24.08.2019

Kitap Okuma Etkinliği